ברוכים הבאים לאתר שלנו!
******
הקיץ הגיע- הכן גגך לחורף!
איטום איכותי - מאז 1984
******
הכינו את הגג לחורף: בידוד והגנה מפני רטיבות ועובש.
איטום בט-קל ויריעות ביטומניות.
*****
איטום בהתזה ובשיטות מתקדמות.
 
 
 
 
 
 
 
 

איטום שלילי

 
 
איטום מבפנים של חדר תת קרקעי נקרא בעגה המקצועית "איטום שלילי". זו היא פעולת איטום מסובכת יחסית, הנובעת כתוצאה משיטת פעולה ייחודית ומורכבת. על מנת להבין את המשמעות של הפעולה הזו, יש להגדיר את תפקיד האיטום.

מלבד העובדה שבעזרת איטום ניתן לספק בידוד נגד רטיבות, הוא חיוני להגנה על תשתיות ועמידות המבנה. איטום משפר את הבטיחות של המבנה ומונע נזקים בלתי הפיכים. כל חומר בנייה, לרבות בטון וחומרים חזקים אחרים, חשוף לנזקי רטיבות ומושפע מגורמים סביבתיים כגון לחות, חומרים כימיים וכדומה. בנוסף, בעיות איטום שלא מטופלות כהלכה נוטות להחמיר במהירות, ולכן חשוב להיערך אליהן מראש.
 
 
חיזוק המבנה באמצעות איטום
 
 
 
איטום נגד רטיבות
 
 
 
איטום שלילי הוא השלמה של האיטום החיצוני. נהוג לבצע אותו כאשר האיטום הרגיל לא מספיק, או כאשר מתגלים ליקויים במעטפת החיצונית כולה. החיסרון שלו הוא מחיר גבוה וצורך בהכנה מוקפדת. במקרים בהם אוטמים מבפנים חדרים מרוצפים, מטויחים או צבועים, נדרשת הסרה מלאה של שכבות הטיוח או הריצוף.

לאחר האיטום יש לבצע את הטיוח, הצביעה והריצוף מחדש. באיזורים שדורשים טיפול מיוחד חשוב להשתמש בחומרים אפוקסיים, איטום גבישי וכדומה. אלו חומרים המייקרים את עלות העבודה, ונמצאים רק ברשותן של חברות מקצועיות ומנוסות.
 

שלבי האיטום השלילי

 
תהליך האיטום נקבע כאמור על פי התנאים בשטח וסוג הליקויים אותם הוא אמור לתקן. אף על פי כן, אלו השלבים העיקריים של איטום שלילי אותם ניתן לציין:

1. עבודת הכנה – ההכנה משפיעה על התוצאה הסופית לא פחות מחומרי האיטום והמקצועיות של צוות העובדים. עבודת ההכנה כוללת חשיפה של הבטון והסרת שכבות שמפרידות בין החלק החיצוני לפנימי.

2. ניקוי בטון – יש לנקות את הבטון מחלקים רופפים או סדוקים, וכך להבטיח איטום שלילי אופטימאלי. את חלקי המתכת החלודים אפשר לנקות עם דיסק, או בעזרת פעולות סיתות מסביב וצביעה בנוגדי חלודה. סדקים עמוקים בקירות חשוב לסתום עם חומרי איטום מבוססי שרפים פוליאוריטניים או צמנטים הידראוליים.
 
 
איטום שלילי - יש לבצע עבודת הכנה
 
 
 
יש לתקן ולהחליק את הבטון כדי להבטיח משטח חלק ונקי
 
 
 
3. תיקון והחלקה של משטחי בטון – ככל שמשטח הבטון יהיה חלק ונקי יותר, כך מובטחת עמידות רבה של האיטום לאורך זמן. את התיקון וההחלקה מבצעים עם יסוד צמנטי, ולאחר מכן מיישמים יציקת בטון באזורים החסרים, ובכל נקודת מפגש בין הקירות לרצפה. ההחלקה היא באמצעות תערובת של מלט ודבק על בסיס לטקס. השלב האחרון הוא אשפרה: שמירה על לחות הבטון במשך כשבוע להשגת חוזק ואטימה.

4. איטום – השלב האחרון הוא הרטבה של משטח העבודה במים וציפוי בשכבה ראשונה של חומר צמנטי. על החומר הזה פורסים רשת פיברגלס ייעודית, ואחרי ההתקשות מבצעים ציפוי של שכבה או שתיים נוספות.
 
חלבי אמל ובניו ישמחו להעניק לכם הצעת מחיר משתלמת על עבודות איטום שלילי.
צרו קשר עם אחד מנציגי החברה, ותיהנו מעבודה המתבצעת בפיקוח מהנדס מומחה, ועם אחריות מלאה לשנים רבות. 

072-3250266
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חלבי אמל ובניו איטום בע"מ | כתובת: דאלית אל-כרמל, חיפה 30056 | טל': 8394234- 04, טלפון: 3250266 - 072
 
+1