ברוכים הבאים לאתר שלנו!
******
הקיץ הגיע- הכן גגך לחורף!
איטום איכותי - מאז 1984
******
הכינו את הגג לחורף: בידוד והגנה מפני רטיבות ועובש.
איטום בט-קל ויריעות ביטומניות.
*****
איטום בהתזה ובשיטות מתקדמות.
 
 
 
 
 
 
 
 

זיפות גגות

 
 

הגג הינו אחד החלקים החשובים ביותר בהגנה על הבית מנזקי מזג האוויר 
הגג אמנם מהווה כיום אלמנט עיצובי משמעותי בכל מה שקשור לקביעת המראה הסופי של הבית, אולם זהו לא תפקידו היחיד. התפקיד העיקרי של הגג הינו הגנה על הבית מפני נזקי מזג האוויר כגון רוחות חזקות, גשמים, חשיפה לשמש, לחות ועוד. כאשר הגג בנוי בצורה נכונה, הוא מונע מכניסה של רוחות וגשמים אל הבית ובכך מונע את הנזקים שהם גורמים למבנה. כמו כן, הוא מונע חשיפה ישירה של הבית לשמש ובכך מונע שינויי טמפרטורה קיצוניים, ובאופן כללי מסייע בשמירה על טמפרטורה קבועה. בכדי ליהנות מכלל היתרונות הללו, חשוב לבצע זיפות גגות בצורה נכונה. 

 

זיפות גגות יוצר שכבת בידוד

 

לא בכדי משתמשים עד היום בזפת כאמצעי האיטום העיקרי לגגות מסוגים שונים, ולחומר זה יתרונות רבים הרלוונטיים לכל גג. ראשית, הזפת, בניגוד לחומרים אחרים בהם עושים כיום שימוש לאיטום, הינה חומר גמיש יחסית המאפשר לנו איטום של אזורים קטנים, איטום של אזורים שאינם ישרים ועוד, כך שניתן לאטום בצורה יסודית ויעילה כל גג בקלות. שנית, הזפת הינה חומר האיטום הזול ביותר בשוק, כך שכל אחד יכול ליהנות מאיטום איכותי של גג ביתו במחירים נמוכים במיוחד. לבסוף, איטום הגג באמצעות זפת הינה פעולה פשוטה, אשר אינה דורשת זמן רב וניתן לביצוע על ידי מומחים רבים בתחום, ולא רק על ידי קומץ אנשים, כך שכל אחד יכול למצוא זפת גגות זמין לאיטום הגג. 

 

שיטות לאיטום גגות באמצעות זפת

 

בכדי שהגג ישרת אותנו בצורה אופטימלית, עליו להיות אטום, כך שדברים שעלולים להזיק לבית מהסביבה לא יוכלו לחדור אותו. זיפות גגות הינה השיטה הפשוטה והעתיקה ביותר לשם איטום הגג, והיא מאפשרת לנו ליצור שכבת מגן המפרידה בין הגג, הסביבה החיצונית והבית. בכדי לבצע זיפות גגות יש לעבור כמה שלבים מדויקים אשר יוצרים נקודת מגע נקייה בין הגג לבין הזפת, מאפשרים קשירה חזקה שלה ובכך בעצם משפרים את האיטום ומאפשרים לנו ליהנות ממנו לאורך זמן רב. 
 

שלבי ביצוע של זיפות גגות

 

כיום ישנן שיטות זיפות רבות לגגות- זיפות בשכבה אחת, זיפות עם פיברגלס ועוד. השיטות מתבצעות כמובן בצורה קצת שונה אחת מן השניה, אולם כל השיטות מתחילות בניקיון יסודי של הגג. ניקיון זה מאפשר היצמדות טובה יותר של הזפת ושאר החומרים בהם נעשה שימוש בהמשך לגג עצמו, ומונע ניתוק של החומרים מהגג ופגיעה באיטום. את הניקיון צריך לעשות בצורה יסודית עד שלא יישאר זכר לאבק כלל, ולכן לא מספיק לטאטא את הגג ויש לעשות שימוש בכלים עדינים ויסודיים יותר. כמו כן, לא מומלץ לזפת את הגג בחורף, היות והגשמים עלולים להפריע לתהליך כולו, להרטיב את הגג, ללכלך אותו למנוע מאתנו להגיע לתוצאה הרצויה. 

לאחר ניקוי הגג, יש לעשות שימוש בחומר יסוד המאפשר היצמדות של הזפת 
בין אם אנו מזפתים גג חדש או מחדשים שכבת זפת קיימת, עלינו לעשות שימוש בחומר בסיס אשר יחבר בין הזפת החדשה אותה נרצה למרוח על הגג לבין המשטח הקיים. ישנם חומרים רבים המאפשרים יצירת שכבת בסיס, כאשר אחד החומרים הטובים ביותר לשימוש לשלב זה הינו הפלינקוט- חומר ביטומני אשר יש למרוח על הגג בעזרת מטאטא כביש ולהמתין עד ייבושו בטרם מעבר לשלב הבא. שימו לב שיש לדלל את החומר במים לפי הוראות הייצרן. היות ויש לחכות עד ייבוש מלא של החומר, רבים בוחרים לבצע שלב זה ביום שלפני הנחת הזפת בכדי לוודא ייבוש עד תום.

זיפות הגג עצמו מתבצע בכמה שלבים 
ראשית, חשוב לתקן בעיות מבניות או איטומיות קיימות עוד בטרם הנחת הזפת, וכן לאטום בצורה מיוחדת את נקודת המפגש בין קירות הגג לבין הרצפה. גם תיקון סדקים וגם איטום נקודת המפגש בין הקירות לרצפה מתבצעים באותה שיטה- עושים שימוש בשתי שכבות של זפת, כאשר ביניהן מניחים שכבת יוטה, ובכך מחזקים את איטום אזורים אלו. לאחר מכן ניתן לעבור לאיטום שאר חלקי הגג- בשיטה הפשוטה בה עושים רק שימוש בזפת, מומלץ למרוח כליטר וחצי של זפת על כל מטר מרובע. לאחר ייבוש הזפת והתקררותה, מומלץ לצבוע אותה בסיד לבן אשר ימנע חימום יתר של הגג בשל צבעה השחור של הזפת. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חלבי אמל ובניו איטום בע"מ | כתובת: דאלית אל-כרמל, חיפה 30056 | טל': 8394234- 04, טלפון: 3250266 - 072
 
+1