ברוכים הבאים לאתר שלנו!
******
הקיץ הגיע- הכן גגך לחורף!
איטום איכותי - מאז 1984
******
הכינו את הגג לחורף: בידוד והגנה מפני רטיבות ועובש.
איטום בט-קל ויריעות ביטומניות.
*****
איטום בהתזה ובשיטות מתקדמות.
 
 
 
 
 
 
 
 

מדריך לזפת המתחיל

 
 
זפת גגות הינו אדם העוסק באיטום גגות באחת השיטות העתיקות ביותר בעולם 
זיפות גגות הינה השיטה הוותיקה ביותר הקיימת לאיטום גגות, כאשר עם השנים שיטה זו התקדמה והתפתחה וכן הומצאו שיטות חדשות אחרות בהן ניתן להשתמש לשם איטום הגג בצורה יעילה. למרות השיטות המודרניות, זיפות גגות עדיין נחשבת השיטה המובילה לאיטום הגג בשל קלות ביצועה, המחיר הזול של הזפת וכן ההתאמה שלה לכל סוג של גג. זפת גגות הינו אדם המתמחה בתחום הזיפות, והוא זה שמבצע את איטום הגג באמצעות זפת. 
 

יתרונות איטום באמצעות זפת

 

לא בכדי משתמשים עד היום בזפת כאמצעי האיטום העיקרי לגגות מסוגים שונים, ולחומר זה יתרונות רבים הרלוונטיים לכל גג. ראשית, הזפת, בניגוד לחומרים אחרים בהם עושים כיום שימוש לאיטום, הינה חומר גמיש יחסית המאפשר לנו איטום של אזורים קטנים, איטום של אזורים שאינם ישרים ועוד, כך שניתן לאטום בצורה יסודית ויעילה כל גג בקלות. שנית, הזפת הינה חומר האיטום הזול ביותר בשוק, כך שכל אחד יכול ליהנות מאיטום איכותי של גג ביתו במחירים נמוכים במיוחד. לבסוף, איטום הגג  באמצעות זפת הינה פעולה פשוטה, אש ראינה דורשת זמן רב וניתן לביצוע על ידי מומחים רבים בתחום, ולא רק על ידי קומץ אנשים, כך שכל אחד יכול למצוא זפת גגות זמין לאיטום הגג. 

 
שירותי איטום וזיפות מלאים ומקיפים לכל ימות השנה - חלבי אמל
 

פעולות לאיטום גגות באמצעות זפת

 

ראשית חשוב לדעת כי איכות האיטום מושפעת בצורה משמעותית מאיכות הזפת, ולכן יש לוודא כי אנו עושים שימוש בזפת איכותית ותקינה. זפת תיקני לאיטום גגות הינה זפת מסוג 75/25 אשר מגיעה בחביות עליהן מודבק מספר הזפת וסוגה. כאשר פותחים את החבית, חשוב לוודא כי ישנו שקע כלשהו בזפת אשר מעיד על תקינותה ועל כך שמדובר בחבית חדשה. חביות ללא שקע זה עלול להכיל חומרים לא תקניים. כאשר יש בידינו את הזפת המתאימה, אנו יכולים לבחור בין איטום בשכבת זפת אחת בלבד, איטום עם אריג פיברגלס בין שכבות הזפת או איטום עם רשת פיברגלס. כל אחת מהשיטות מעניקה לנו יתרונות שונים, וכן כל אחד מהן מתבצעת בצורה שונה. 

מלבד הזפת עצמה בה אנו עושים שימוש לשם איטום הגג, יש לעשות שימוש בחומרים נוספים כגון חומר בסיס מסוג פלינקוט, ביטום או פזקר וכן פיברגלס ויוטה אשר משפרים את חוזק הזפת ואת רמת האיטום. חשוב לוודא כי אנו עושים שימוש בחומרים איכותיים אשר יחזיקו מעמד לאורך זמן, היות ושימוש בחומרים מזויפים או מאיכות ירודה עלול לפגוע באיטום הגג. כמו כן,כיום ישנם חומרים ביטומנים רבים בהם ניתן לעשות שימוש במקום הזפת המסורתית לשם יצירת איטום איכותי יותר של הגג. 


 

שלבי התקנת הזפת על הגג

 
שלבי מריחת זפת על הגג נשמעים פשוטים, אולם חשוב לעקוב אחריהם באדיקות בכדי ליצור איטום איכותי ומוחלט של הגג. השלבים הינם ניקיון הגג מכל לכלול, מריחת שכבת יסוד וייבושה, מריחת הזפת וקירורה וצביעה בסיד. שלושת השלבים הראשונים קשורים למריחה נכונה של הזפת לשם יצירת שכבה אטומה, בעוד השלב האחרון של צביעת הגג בסיד נועד בכדי למנוע מהגג לספוג חום בשל צבעה השחור של הזפת, והוא מסייע לנו בשמירה על טמפרטורה קבועה בחלל הבית, ולכן חשוב שלא לדלג עליו. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חלבי אמל ובניו איטום בע"מ | כתובת: דאלית אל-כרמל, חיפה 30056 | טל': 8394234- 04, טלפון: 3250266 - 072
 
+1