ברוכים הבאים לאתר שלנו!
******
הקיץ הגיע- הכן גגך לחורף!
איטום איכותי - מאז 1984
******
הכינו את הגג לחורף: בידוד והגנה מפני רטיבות ועובש.
איטום בט-קל ויריעות ביטומניות.
*****
איטום בהתזה ובשיטות מתקדמות.
 
 
 
 
 
 
 
 

מהי זפת חמה

 
 

זפת חמה הינו מונח שהשתרש בצורה שגויה היות ויש לחמם את הזפת בטרם ניתן לעשות בה שימוש. עם המצאת חומרים נוספים המשמשים לאיטום והינם קרים, השתרש גם מונח של "זפת קרה" אשר חיזק אף יותר את השימוש במונח "זפת חמה". בפועל, זפת מגיעה בחביות כאשר היא קרה לחלוטין ואף קשה, ובכדי שניתן יהיה לעשות בה שימוש יש לחמם אותה עד לטמפרטורה מסוימת אשר הופכת אותה לחמה, נוזלית הרבה יותר וניתנת למריחה. 

 

זפת חמה אינה יכולה להיצמד לגג בכוחות עצמה, ויש לעשות שימוש בחומר יסוד

 

למרות שחומר האיטום בו משתמשים במהלך זיפות גגות הינו זפת חמה, הזפת עצמה אינה נצמדת לגג, ולכן יש לעשות שימוש בחומר יסוד מקשר אשר יבצע את ההצמדה החשובה הזאת. החומר הנפוץ ביותר לשימוש הינו פלינקוט- חומר ביטומני אשר מאפשר חיבור בין הזפת לבין הגג, אולם ניתן לעשות שימוש בחומרים נוספים כגון ביטום או פזקר. ללא החומרים הללו הזפת לא תיצמד לגג, וכל עבודת האיטום תהיה לא יעילה. 
 

כיום ישנן שיטות רבות בהן ניתן לעשות שימוש בזפת חמה לשם איטום הגג

 

השיטה המקורית לאיטום גגות באמצעות זפת כוללת שימוש בשכבה אחת של זפת המונחת על חומר היסוד לשם יצירת איטום. למרות ששיטה זו יעילה ועדיין בשימוש, התפתחו שיטות נוספות בהן משלבים בין השימוש בזפת לבין השימוש בחומרים אחרים, בדרך כלל פיברגלס. שיטות אלו לא רק משפרות את האיטום, אלא גם משמרות אותו לאורך זמן רב יותר, כך שיש לחדש את האיטום לעיתים רחוקות. כמו כן, כיום עושים שימוש בשתי שכבות של זפת וביניהן שכבה של יוטה בכדי לתקן נזקים באיטום ולחזק נקודות תורפה מבחינת איטום כגון החיבור בין הקיר לבין הרצפה. שיטות אלו הינן רק כמה מהשיטות הנהוגות כיום בכדי לשפר את האיטום המסורתי באמצעות זפת חמה. 
 

בסיום פעולת האיטום, חשוב לצבוע את הזפת בסיד לבן מכמה סיבות

 

זפת הינה חומר שחור שכמו שכבר ראינו ניתן כמובן לחימום. עובדה זו לא הייתה מפריעה לנו ללא הנטייה של חומר זה לצבור חום- כאשר הזפת נשארת שחורה על משטח גדול כמו גג הבית, היא עלולה לצבור חום רב אשר לא רק יגרום לנזקים שונים לגג, אלא גם יחמם את הבית כולו. מסיבה זו, חשוב לצבוע בסיום תהליך האיטום את הזפת בסיד לבן, אשר ימנע את חימום היתר של הגג. חשוב לזכור כי את הסיד יש למרוח לאחר קירור מוחלט של הזפת, היות וצביעת זפת חמה אינה יעילה, תיצור מראה לא אחיד ותחייב אותנו לצבוע את הגג בשנית לאחר קירורו. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חלבי אמל ובניו איטום בע"מ | כתובת: דאלית אל-כרמל, חיפה 30056 | טל': 8394234- 04, טלפון: 3250266 - 072
 
+1