ברוכים הבאים לאתר שלנו!
******
הקיץ הגיע- הכן גגך לחורף!
איטום איכותי - מאז 1984
******
הכינו את הגג לחורף: בידוד והגנה מפני רטיבות ועובש.
איטום בט-קל ויריעות ביטומניות.
*****
איטום בהתזה ובשיטות מתקדמות.
 
 
 
 
 
 
 
 

מהי זפת קרה

 
 

 "זפת קרה" הינו מונח שהשתרש באופן שגוי והוא מופנה לכמה סוגים של חומרים שונים בשל צבעם האופייני השחור המזכיר זפת או נפט. בדרך כלל מדובר בחומרים נוזליים אשר משמשים לשם פעולות שונות בתהליך האיטום, אולם הם אינם חומרי איטום. רוב החומרים בהם עושים שימוש בהקשר זה הינם חומרים ביטומניים נוזליים אשר משמשים כשכבת יסוד כאשר רוצים לזפת את הגג או לאטום אותו בצורות אחרות, כאשר ללא שכבת איטום מעליהם חומרים אלו כלל אינם מועילים, ולא ניתן להשתמש בהם לשם זיפות הגג לבדם. 

 

ישנם חומרים ביטומניים אשר קיבלו עם השנים גם את המונח "זפת קרה"

 

כאמור, המונח "איטום זפת קרה" עבר גלגולים רבים, כאשר רוב החומרים הנקראים כך אינם דומים בשום צורה לזפת- בייחוד בכל מה שקשור ליכולות האיטום שלהם. למרות האמור, ישנה משפחה של חומרים ביטומניים אשר נוהגים לקרוא להם גם "זפת קרה" ואשר הינם בעלי יכולות איטום טובות ביותר. חומרים אלו אינם נוזליים אלא יותר משחתיים, והם מאפשרים איטום איכותי ויעיל של אזורים שונים. בדרך כלל עושים שימוש בחומרים מסוג זה לשם איטום אזורים קטנים יחסית- מקלחונים, חיבור בין הקיר לרצפה, סדקים באיטום ועוד, אולם ניתן לעשות בהם שימוש גם לאיטום אזורים נרחבים, כאשר במקרים אלו מומלץ להיעזר במומחים. 
 

זפת חמה מגיעה במקור בצורתה הקרה, ולא לבלבל בין שני המונחים

 

זפת חמה נקראת כך בשל העובדה שיש לחממה בטרם מתחילים לעשות בה שימוש לשם איטום גגות, אולם היא אינה חמה מטבעה וכאשר היא מגיעה ארוזה בחביות היא לא רק קרה אלא גם קשה. את הזפת הזאת יש לחמם בכדי שניתן יהיה להשתמש בה, וזה מה שהופך אותה לזפת חמה. ניתן להתבלבל בקלות בין המונחים ולחשוב שזפת במצבה המקורי והקר הינה כמו זפת קרה, אולם חשוב לזכור כי מדובר בשני דברים שונים לחלוטין כאשר לזפת קרה בדרך כלל אין יכולות איטום בעוד שזפת במצבה הקר הינה עדיין חומר איטום יעיל ביותר, אשר זקוק רק לחימום קל בכדי שניתן יהיה להשתמש בו. 
 
איטום זפת קרה
 

ישנן פעולות המתבצעות רק על זפת חמה לאחר קירורה, וגם הן מיוחסות ל"זפת קרה"

 

כאשר הזפת בה עשינו שימוש לשם איטום הגג מתקררת, רבים יתחילו להתייחס אליה בתור "זפת קרה". חשוב לזכור גם פה כי לא מדובר בחומרים הנוזליים ללא יכולות האיטום שהזכרנו קודם לכן, אלא זפת איכותית בעלת יכולות איטום אשר התקררה לאחר שסיימנו את עבודתו עליה. שלב זה של הזפת חשוב לנו ביותר, היות ורק לאחר שהזפת מתקררת לחלוטין אפשר לעבור לשלב הבא של האיטום- צביעה בסיד. צביעה זו מעניקה לגג צבע לבן בניגוד לצבע השחור של הזפת, מונעת קליטת חום מוגזמת של הגג ובכך שומרת על טמפרטורה נוחה וקבועה יחסית בתוך הבית. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חלבי אמל ובניו איטום בע"מ | כתובת: דאלית אל-כרמל, חיפה 30056 | טל': 8394234- 04, טלפון: 3250266 - 072
 
+1